Ruajtje magnetike

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Ruajtja magnetike dhe Regjistrimi magnetik janë terma nga inxhinieria duke iu referuar ruajtjes të të dhënave në një magnet mesatar.

Nuvola apps ksim.png Ky artikull në lidhje me Elektronika është i cunguar. Mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar.