Rudi Bregu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gjatë momenteve të punes

Rudi Bregu, lindi në ZemblakKorçës dhe sot banon në Durrës. Ka kryer Liceun Artistik (për pikturë) në Korçë. Ka rreth 20 vjet përvojë pune. Në vitet ’83-’89, ka punuar si stilizues i dhomave të pritjes në Hotel AdriatikuDurrës. Pas ’90-ës, punime druri me gdhendje, riprodhime të stileve të ndryshme antike, në punishten e tij, po në Durrës.

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]