Rudina Hajdari

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë


Rudina Hajdari lindi më 15 gusht 1987 në qytetin e Tropojës. Ajo është një nga 140 deputetët e Kuvendit të Republikës së Shqipërisë, dalë nga zgjedhjet e 25 qershorit 2017.[1] Ajo i përket Partisë Demokratike të Shqipërisë, në qarkun e Tiranës

Jeta[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Rudina lindi më 15 gusht në qytetin e Tiranës. Mbas vrasjes së babit të saj Azem Hajdarit ajo emigroi në Shtetet e Bashkuara të Amerikës për qëllime studimore.

Referime dhe shënime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]