Rugat

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rugat
Qytet
Stema_figuraBandera de Rugat.svg
Vendndodhja
Rugat is located in Spanjë
Rugat
Rugat

Koordinatat: 38°52′48″V 0°21′46″P / 38.88000°V 0.36278°P / 38.88000; -0.36278

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Vall d'Albaida
Kryetari i Bashkisë Raúl Martínez Fuster
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.1 km2
Lartësia 300 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46842
Koordinatat 38° 52′ 48″ Veri

0° 21′ 46″ Perëndim

Faqja Zyrtare Webfaqja zyrtare


Rugat është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vall d'Albaida, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Rugat ka 181 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 3.1 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]