Russeifa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Russeifa
arabisht : مدينة الرصيفة
Qytet
noform
Stema_figura
Stema e
Vendndodhja
Russeifa is located in Jordania
Russeifa
Russeifa
Vendndodhja në Jordani

Koordinatat: 32°1′4″V 36°2′47″L / 32.01778°V 36.04639°L / 32.01778; 36.04639

Administrimi
Shteti Flamuri Jordania
Guvernorati Governorati Zarqa
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 38 km2
Popullsia 280,000 banorë (2010)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Koordinatat 32° 1′ 4″ Veri

36° 2′ 47″ Lindje

Russeifa (arabisht: مدينة الرصيفة) është një qytet në governoratin ZarqaJordani.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]