Ruwaished

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ruwaished
arabisht : الرويشد
Qytezë
Vendndodhja
Ruwaished is located in Jordania
Ruwaished
Ruwaished
Vendndodhja në Jordani

Koordinatat: 32°30′15″V 38°12′4″L / 32.50417°V 38.20111°L / 32.50417; 38.20111

Administrimi
Shteti Flamuri Jordania
Guvernorati Governorati Mafraq
Sipërfaqja dhe popullsia
Popullsia 14,400 banorë (2010)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Koordinatat 32° 30′ 15″ Veri

38° 12′ 4″ Lindje

Ruwaished (arabisht: الرويشد) është një qytet në governoratin MafraqJordani.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]