Ryan McBride

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ryan McBride
Të dhënat personale
Data e lindjes15 Dhjetor 1989(1989-12-15)
Vendi i lindjesDerry, Irlanda Veriore
Data e vdekjes19 Mars 2017 (mosha 27)
Vendi i vdekjesDerry, Irlanda Veriore
GjatësiaStampa:Ft in to m
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2007–2009Institute F.C.
2010–2017Derry City F.C.131(9)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Ryan McBride (15 dhjetor 1989 – 19 mars 2017)[1] ishte futbollistë irlandezë i cili ka luajtur si mbrojtës. Ai u gjet i vdekur në shtëpinë e tij më 19 mars 2017.[2]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Derry City skipper Ryan McBride dies suddenly aged 27
  2. ^ "Derry City in shock after sudden death of captain Ryan McBride". derryjournal.com. Derry Journal. 19 mars 2017. Marrë më 19 mars 2017.