Jump to content

Ryuzo Hiraki

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Ryuzo Hiraki
Të dhënat vetjake
Emri i plotëRyuzo Hiraki
Datëlindja(1931-10-07)tetor 7, 1931
VendlindjaOsaka, Japoni
Data e vdekjesGabim: Nevojitet datë e vlefshme vdekjeje (data e parë): data, muaji, viti
PozicioniMbrojtës
Karriera me klube*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
1958–1966Furukawa Electric
Karriera ndërkombëtare
1954–1962Japonia30(1)
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase

Ryuzo Hiraki (7 Tetor 19312 Janar 2009) ishte një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 30 ndeshje dhe ka shënuar 1 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1954 3 0
1955 4 0
1956 3 0
1957 0 0
1958 4 0
1959 10 1
1960 1 0
1961 2 0
1962 3 0
Gjithsej 30 1

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]