Ryva Kajtazi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Ryva Kajtazi lindi më 9 mars 1980 në Podujevë, është këngëtare kosovare. Ajo shkoi në shkollë në Podujevë para se të fillojë studimin në universitetin e Prishtinës. Në vitin 2011, ajo e publikoi këngën "Hajde zemër" dhe pas kësaj kënge u bë shumë shpejtë e popullarizuar. Kënga e saj "Duhemi" ka 450 mijë shikime në Youtube.

Diskografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008 – Më pëlqen
  • 2010 – Hipnotizon
  • 2011 – Hajde zemër
  • 2011 – Të kam pranë
  • 2012 – Duhemi
  • 2012 – Nata