Søren Sørensen

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Søren Peter Lauritz Sørensen lindi më 9 janar 1868 në Havrebjerg, Danimarkë dhe vdiq më 13 shkurt 1939. Ishte një kimist danez.

Ky artikull nga Kimia është i cunguar. Ti mund të ndihmosh Wikipedian duke e përmirësuar këtë artikull.