Søren Sørensen

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Søren Peter Lauritz Sørensen lindi më 9 janar 1868 në Havrebjerg, Danimarkë dhe vdiq më 13 shkurt 1939. Ishte një kimist danez.

Nuvola apps edu science.svg Ky artikull nga Kimia është i cunguar. Ti mund të ndihmosh Wikipedian duke e përmirësuar këtë artikull.