SD Compostela

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
SD Compostela
Emri i plotë Sociedad Deportiva Compostela
, S.A.D.
Pseudonimi Esedé
Themelimi 1962
Stadiumi San Lázaro
(Kapaciteti: 16,666)
Presidenti Flag of Spain.svg Antonio Quinteiro
Flag of Spain.svg Yago Iglesias
Liga Segunda División B
2019/20 Tercera División, 1

Sociedad Deportiva Compostela, S.A.D. (në anglisht Sportive Society Compostela) është një klub futbollistik Spanjoll prej Santiago de Compostela, Galicia, pjesmarrëse në Segunda División B. Klubi është themeluar më 1962, dhe luan ndeshjet e shtëpisë në stadiumin San Lázaro, me një kapacitet prej 16,666 spektator.