Sa Pobla

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Sa Pobla
Komunë
Stema_figuraBandera de La Puebla (Islas Baleares).svg
Vendndodhja
Sa Pobla is located in Spanjë
Sa Pobla
Sa Pobla

Koordinatat: 39°46′9″V 3°1′21″L / 39.76917°V 3.02250°L / 39.76917; 3.02250

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Ishujt Balearik
Provinca Ishujt Balearik
Qarku Raiguer
Kryetari i Bashkisë Joan Comas Reus
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 48.59 km2
Lartësia 28 m (m.n.d.)
Popullsia 12766 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Poblers
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 7420
Koordinatat 39° 46′ 9″ Veri

3° 1′ 21″ Lindje


Sa Pobla është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Raiguer, të provincës Ishujt Balearik, në Ishujt Balearik. Sa Pobla ka 12766 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 48.59 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]