Sacedón

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Sacedón
Komunë
Flamuri_figura
Vendndodhja
Sacedón is located in Spanjë
Sacedón
Sacedón

Koordinatat: 40°28′56″V 2°43′54″P / 40.48222°V 2.73167°P / 40.48222; -2.73167

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile-La Mancha
Provinca Guadalajara
Qarku Guadalajara
Kryetari i Bashkisë Ángel Román Escamilla Corral (2007)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 113.28 km2
Lartësia 740 m (m.n.d.)
Popullsia 1856 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Sacedonense o sacedonero-a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 19120
Koordinatat 40° 28′ 56″ Veri

2° 43′ 54″ Perëndim


Sacedón është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Guadalajara, të provincës Guadalajara, në Castile-La Mancha. Sacedón ka 1856 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 113.28 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]