Sadi Vorpsi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Sadi Vorpsi është një nga 140 deputetët e Kuvendit të Republikës së Shqipërisë, dalë nga zgjedhjet e 25 qershorit 2017.[1] Ai i përket Partisë Socialiste, e cila ka fituar dhe mazhorancën në këto zgjedhje.

2013-2017: Prefekt i Qarkut Tirane.[2]

Referime dhe shënime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]