Sadik Achmet

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tyrbja e Sadik Achmetit

Sadik Ahmet apo Sadik Achmet (turqisht: Sadık Ahmet, greqisht: Σαδίκ Αχμέτ) (lindur më 1 janar 1947Komotini, Greqi; vdiq 25 korrik 1995) ishte një politikan grek. Ai ishte një politikan i pavarur, por themeloi Partinë e Miqësisë, Barazisë dhe Paqe.