Sagunto

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Sagunto
Sagunt
Flamuri i Sagunto
Stema zyrtare e Sagunto
Popullsia
 • Gjithsej65.005
Emri i banorëveSaguntí, saguntina
Faqja zyrtarewww.sagunto.es

Sagunto është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Camp de Morvedre, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Sagunto ka 65005 banorë (2014), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 132 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]