Saint-Éloi (Kanada)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Saint-Éloi (kthjellim).


Saint-Éloi
—  qytet  —
Saint-Éloi is located in Kanadaja
Saint-Éloi
Saint-Éloi
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Kebek – stema Kebek
Ndarja statistikore Les Basques
Kryebashkiaku Mario St-Louis
Statistika dhe Territori
Koordinatat 48°02′20″V 69°13′33″P / 48.0388°V 69.22573°P / 48.0388; -69.22573 (Saint-Éloi)Koordinatat: 48°02′20″V 69°13′33″P / 48.0388°V 69.22573°P / 48.0388; -69.22573 (Saint-Éloi)
Sipërfaqja 65,03 km2
Popullsia 338 banorë 2009
Dendësia 5,2 banorë/km2
Informacione të tjera
Etnohoronimi Éloisien/ienne
Zona Kohore UTC-5
Prefiksi +1 (418) 898
Kodi Postar QC G0L
st-eloi.qc.ca/

Saint-Éloi është një qytetLes Basques, provinca Kebek, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 65.03 km² dhe popullsi 338 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Kebek