Saint-Étienne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Saint-Etienne është një qytet në Francë, gjendet në juglindje në departamentin e Loire dhe në rajonin e Rhone-Alpes.

Universitetet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]