Saint-Claude, Guadeloupe

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Claude
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Claude
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Guadalupa
Departamenti Guadalupa
Kantoni Kantoni Saint-Claude
Kryetari Élie Califer
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 34,27 km2
Popullsia 10,335 banorë
Dendësia 302 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 97120
INSEE 97124
Faqja Zyrtare www.ville-saintclaude.fr


Saint-Claude është komunë e cila ndodhet në departamentin Guadalupa. Ndodhet në jug të ishullit Basse-Terre, vetëm në verilindje të kryeqytetit të Basse-Terre.

Binjakëzimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]