Saint-Jérôme

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Saint-Jérôme (kthjellim).


Saint-Jérôme
—  qytet  —
stema_figura
Pamje nga Saint-Jérôme

Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Kebek – stema Kebek
Ndarja statistikore Laurentides
Statistika dhe Territori
Koordinatat 45°47′00″V 74°00′00″P / 45.783333°V 74°P / 45.783333; -74 (Saint-Jérôme)Koordinatat: 45°47′00″V 74°00′00″P / 45.783333°V 74°P / 45.783333; -74 (Saint-Jérôme)
Sipërfaqja 89,37 km2
Popullsia 68.456 banorë 2011
Dendësia 765,98 banorë/km2
Informacione të tjera
Themelimi 2002
Zona Kohore UTC-5
Vendndodhja
Saint-Jérôme is located in Kanadaja
Saint-Jérôme
Saint-Jérôme
www.vsj.ca/

Saint-Jérôme është një qytetLaurentides, provinca Kebek, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 89.37 km² dhe popullsi 68456 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Kebek