Saint John's

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Saint John's (Saint Xhons) është kryeqytet dhe qyteti më i madh i shtetit të ujdhesave Antigua dhe Barbuda. Qyteti ndodhet në kordinantat gjeografike Koordinatat:17°07′ Veri 61°51′ Perëndim 17.116667° Veri 61.85° Perëndim17°07′ Veri 61°51′ Perëndim 17.116667° Veri 61.85° Perëndim. Qyteti ka rreth 24,226 banrë (2000), është qendër tregtare me port detar në ujdhesën Antigua.