Saint John's (Newfoundland dhe Labradori)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Saint John's (kthjellim).


Saint John's
City of St John's
—  qytet  —
Pamje nga Saint John's (Newfoundland dhe Labradori)

Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Newfoundland dhe Labradori
Ndarja statistikore Divizioni Nr. 1
Statistika dhe Territori
Koordinatat 47°33′V 52°42′P / 47.550°V 52.700°P / 47.550; -52.700 (Saint John's)Koordinatat: 47°33′V 52°42′P / 47.550°V 52.700°P / 47.550; -52.700 (Saint John's)
Lartësia 0 - 147 m (n.n.d)
Sipërfaqja 446 km2
Popullsia 100.646 banorë 2006
Dendësia 225,66 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-3:30
Prefiksi 709
Vendndodhja
Saint John's is located in Kanadaja
Saint John's
Saint John's
www.stjohns.ca/index.jsp

Saint John's është një qytetDivizioni Nr. 1, provinca Newfoundland dhe Labradori, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 446 km² dhe popullsi 100646 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Newfoundland dhe Labradori