Saint John's (Newfoundland dhe Labradori)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Saint John's (kthjellim).
Saint John's
City of St John's
—  qytet  —
Pamje nga Saint John's (Newfoundland dhe Labradori)

Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Newfoundland dhe Labradori
Ndarja statistikore Divizioni Nr. 1
Statistika dhe Territori
Koordinatat 47°33′V 52°42′P / 47.550°V 52.700°P / 47.550; -52.700 (Saint John's)Koordinatat: 47°33′V 52°42′P / 47.550°V 52.700°P / 47.550; -52.700 (Saint John's)
Lartësia 0 - 147 m (n.n.d)
Sipërfaqja 446 km2
Popullsia 100.646 banorë 2006
Dendësia 225,66 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-3:30
Prefiksi 709
Vendndodhja
Saint John's is located in Kanadaja
Saint John's
Saint John's
www.stjohns.ca/index.jsp

Saint John's është një qytetDivizioni Nr. 1, provinca Newfoundland dhe Labradori, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 446 km² dhe popullsi 100646 banorë.[1]

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8. 2. 2012. Marrë më 22. 10. 2012..  Check date values in: |access-date=, |date= (help)

Projekte të tjera[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

Stampa:Ndarja administrative në Newfoundland dhe Labradori