Sajmir Misku

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sajmir Misku
Sajmir Misku.jpg
Informacione
EmriSajmir Misku
Lindja (1984-05-28) 28 Maj, 1984 (34 vjeç)
Shqipëri, Elbasan
ZhanriPopullore, Shqiperi e Mesme
Profesion(e)Solist, Këngëtar
Vite aktiv2000-prezentë
Webfaqja
www.sajmirmisku.com


Sajmir Misku ka lindur më 28 Maj të vitit 1984Elbasan dhe është këngëtar shqiptar.

Karriera muzikore[redakto | përpunoni burim]

2003-2016 vitet kur Sajmir filloi të nxjerrë dhe hite njëra pas tjetrës pasi dhe karriera tij muzikore është zhvilluar ne clubet e nates Amsterdam Club ku ka rreth 6 vjet qe kendon aty dhe neper dasma te cilat ka qen pjese e karrieres tij kryesisht këndonte muzikë popullore, argetuse dhe folklorike.

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]

Audio[redakto | përpunoni burim]

Video[redakto | përpunoni burim]