Sakib

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sakib
arabisht : ساكب
Qytet
Vendndodhja
Sakib is located in Jordania
Sakib
Sakib
Vendndodhja në Jordani

Koordinatat: 32°17′7.61″V 35°48′40.59″L / 32.2854472°V 35.8112750°L / 32.2854472; 35.8112750

Administrimi
Shteti Flamuri Jordania
Guvernorati Governorati Jerash
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16 km2
Popullsia 11,586 banorë (2015)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Koordinatat 32° 17′ 7.61″ Veri

35° 48′ 40.59″ Lindje

Sakib (arabisht: ساكب) është një qytet në governoratin JerashJordani.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Sakib – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale