Salaberry-de-Valleyfield

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Salaberry-de-Valleyfield (kthjellim).


Salaberry-de-Valleyfield
—  qytet  —
Pamje nga Salaberry-de-Valleyfield

Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Kebek – stema Kebek
Ndarja statistikore Beauharnois-Salaberry
Statistika dhe Territori
Koordinatat 45°15′00″V 74°08′00″P / 45.25°V 74.133333°P / 45.25; -74.133333 (Salaberry-de-Valleyfield)Koordinatat: 45°15′00″V 74°08′00″P / 45.25°V 74.133333°P / 45.25; -74.133333 (Salaberry-de-Valleyfield)
Sipërfaqja 100,96 km2
Popullsia 40.477 banorë 2008
Dendësia 400,92 banorë/km2
Informacione të tjera
Themelimi 24 prill 2002
Zona Kohore UTC-5
Vendndodhja
Salaberry-de-Valleyfield is located in Kanadaja
Salaberry-de-Valleyfield
Salaberry-de-Valleyfield
Salaberry-de-Valleyfield – harta_foto
www.ville.valleyfield.qc.ca/

Salaberry-de-Valleyfield është një qytetBeauharnois-Salaberry, provinca Kebek, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 100.96 km² dhe popullsi 40477 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Kebek