Salas, Asturias

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Salas
Komunë
Stema_figuraBandera de Salas.png
Vendndodhja
Salas is located in Spanjë
Salas
Salas

Koordinatat: 43°24′V 6°15′P / 43.400°V 6.250°P / 43.400; -6.250

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Asturias
Provinca Asturias
Qarku Oviedo
Kryetari i Bashkisë Sergio Hidalgo Alfonso
Partia FAC
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 227.11 km2
Popullsia 6195 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit salense
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 33860
Faqja Zyrtare www.ayto-salas.es


Salas është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Oviedo, të provincës Asturias, në Asturias. Salas ka 6195 banorë , dhe përfshinë një sipërfaqe prej 227.11 km2.

Referencat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]