Salem, Valencia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Salem, Valencia
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Salem, Valencia is located in Spanjë
Salem, Valencia
Salem, Valencia

Koordinatat: 38°51′18″V 0°22′52″P / 38.85500°V 0.38111°P / 38.85500; -0.38111

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Vall d'Albaida
Kryetari i Bashkisë Vicente Escuder Cortell
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.6 km2
Lartësia 350 m (m.n.d.)
Popullsia 482 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Salemer, salemera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46843
Koordinatat 38° 51′ 18″ Veri

0° 22′ 52″ Perëndim

Faqja Zyrtare Webfaqja zyrtare


Salem, Valencia është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vall d'Albaida, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Salem, Valencia ka 482 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 8.6 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]