Sallatë me radhiqe

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
  • Radhiqet e pastruara dhe të lara mirë zihen në ujë të vluar me kripë për 10 minuta. Pasi të kenë zier kullohen, priten dhe vendosen në pjatë. Përsipër i hidhet vaj ulliri, lëng limoni dhe kripë.
Për 500 g radhiqe duhen:
vaj 3-4 lugë, limon 1 kokërr mesatare, kripë.