Salluit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Salluit (kthjellim).
Salluit
—  qytet  —
Salluit is located in Kanadaja
Salluit
Salluit
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Kebek – stema Kebek
Ndarja statistikore Kativik
Statistika dhe Territori
Koordinatat 62°12′V 75°39′P / 62.2°V 75.65°P / 62.2; -75.65 (Salluit)Koordinatat: 62°12′V 75°39′P / 62.2°V 75.65°P / 62.2; -75.65 (Salluit)
Sipërfaqja 14,33 km2
Popullsia 1.185 banorë 2006
Dendësia 82,69 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-5
www.nvsalluit.ca/

Salluit është një qytetKativik, provinca Kebek, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 14.33 km² dhe popullsi 1185 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Salluit – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Kebek