Sambava

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sambava
Qytet
noform
Pamje e plazhit prej Sambavës
Stema_figura
Stema e Sambavës
Vendndodhja
Sambava is located in Madagaskari
Sambava
Sambava

Koordinatat: 21°50′J 46°56′L / 21.833°J 46.933°L / -21.833; 46.933

Administrimi
Shteti Flamuri Madagaskari
Rajoni Sava
Distrikti Sambava
Sipërfaqja dhe popullsia
Popullsia 40,000 banorë (2001)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore EAT (UTC+3)

Sava është qytet dhe komunë në bregun lindor të Madagaskarit. Popullsia e komunës ishte rreth 40,000 sipas regjistrimit më 2001.