Sambava

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sambava
Qytet
Pamje e plazhit prej Sambavës
Pamje e plazhit prej Sambavës
Popullsia
 • Gjithsej40.000

Sava është qytet dhe komunë në bregun lindor të Madagaskarit. Popullsia e komunës ishte rreth 40,000 sipas regjistrimit më 2001.