San Andrés y Sauces

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


San Andrés y Sauces
Komunë
Vendndodhja
San Andrés y Sauces is located in Spanja, Ishujt Kanare
San Andrés y Sauces
San Andrés y Sauces

Koordinatat: 28°48′20″V 17°46′30″P / 28.80556°V 17.77500°P / 28.80556; -17.77500

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Ishujt Kanare
Provinca Santa Cruz de Tenerife
Qarku La Palma
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 42.75[1] km2
Popullsia 4473[2] banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 28° 48′ 20″ Veri

17° 46′ 30″ Perëndim


San Andrés y Sauces është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun La Palma, të provincës Santa Cruz de Tenerife, në Ishujt Kanare. San Andrés y Sauces ka 4473[3] banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 42.75[4] km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]