San Felices de Buelna

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


San Felices de Buelna
Komunë
Vendndodhja
San Felices de Buelna is located in Spanjë
San Felices de Buelna
San Felices de Buelna

Koordinatat: 43°16′31″V 4°2′55″P / 43.27528°V 4.04861°P / 43.27528; -4.04861

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Cantabria
Provinca Cantabria
Qarku Besaya
Kryetari i Bashkisë José González-Linares Gutiérrez
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 36.24 km2
Lartësia 78 m (m.n.d.)
Popullsia 2312 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 43° 16′ 31″ Veri

4° 2′ 55″ Perëndim


San Felices de Buelna është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Besaya, të provincës Cantabria, në Cantabria. San Felices de Buelna ka 2312 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 36.24 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]