San Fernando de Henares

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
San Fernando de Henares
Komunë
Stema_figuraBandera de San Fernando de Henares.svg
Vendndodhja
San Fernando de Henares is located in Spanjë
San Fernando de Henares
San Fernando de Henares

Koordinatat: 40°25′32″V 3°32′7″P / 40.42556°V 3.53528°P / 40.42556; -3.53528

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Madridit
Provinca Madrid metropolitan area
Qarku
Kryetari i Bashkisë Julio Setién (2011)
Partia IU
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 39.29 km2
Lartësia 580 m (m.n.d.)
Popullsia 41,380 banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi 1746
Vendasit Sanfernandinos
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 28830
Prefiksi 91
Koordinatat 40° 25′ 32″ Veri

3° 32′ 7″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.ayto-sanfernando.com


San Fernando de Henares është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun , të provincës Madrid metropolitan area, në Madrid. San Fernando de Henares ka 41,380 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 39.29 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]