San Javier, Murcia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
San Javier
Flamuri i San Javier
Stema zyrtare e San Javier
Popullsia
 • Gjithsej32.641
Faqja zyrtare[[1] www.sanjavier.es/%20http://www.sanjavier.es]]

San Javier është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Qarkul Mar Menor, të provincës Rajoni Murcia, në Rajoni Murcia. San Javier ka 32641 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 74 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]