San José Chinantequilla

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Chinantequilla

San Jose Chinantequilla Është një bashkësi e vendosur në Oaxaca, Meksikë. Chinantequilla është e vendosur në veri të shtetit të oaxaca në kete komunitet është flet gjuhën dhe Mixë spanjisht.