San Martín de Oscos

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


San Martín de Oscos
Komunë
noform
San Martín de Oscos
Stema_figura
Vendndodhja
San Martín de Oscos is located in Spanjë
San Martín de Oscos
San Martín de Oscos

Koordinatat: 43°16′V 6°57.7′P / 43.267°V 6.9617°P / 43.267; -6.9617

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Asturias
Provinca Asturias
Qarku Eo-Navia
Kryetari i Bashkisë José Antonio Martínez Rodil
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 66.56 km2
Popullsia 466 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


San Martín de Oscos është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Eo-Navia, të provincës Asturias, në Asturias. San Martín de Oscos ka 466 banorë , dhe përfshinë një sipërfaqe prej 66.56 km2.

Referencat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]