San Martín del Rey Aurelio

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


San Martín del Rey Aurelio
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
San Martín del Rey Aurelio is located in Spanjë
San Martín del Rey Aurelio
San Martín del Rey Aurelio

Koordinatat: 43°16.4′V 5°36.8′P / 43.2733°V 5.6133°P / 43.2733; -5.6133

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Asturias
Provinca Asturias
Qarku Nalón
Kryetari i Bashkisë Enrique Fernandez Rodriguez
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 56.13 km2
Popullsia 19430 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 33950


San Martín del Rey Aurelio është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Nalón, të provincës Asturias, në Asturias. San Martín del Rey Aurelio ka 19430 banorë , dhe përfshinë një sipërfaqe prej 56.13 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]