San Miguel de Abona

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


San Miguel de Abona
Komunë
Vendndodhja
San Miguel de Abona is located in Spanja, Ishujt Kanare
San Miguel de Abona
San Miguel de Abona

Koordinatat: 28°6′V 16°37′P / 28.100°V 16.617°P / 28.100; -16.617

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Ishujt Kanare
Provinca Santa Cruz de Tenerife
Qarku Tenerife
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 42.04[1] km2
Popullsia 16099[2] banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Faqja Zyrtare www.sanmigueldeabona.org


San Miguel de Abona është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Tenerife, të provincës Santa Cruz de Tenerife, në Ishujt Kanare. San Miguel de Abona ka 16099[3] banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 42.04[4] km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]