San Miguel de Aguayo, Cantabria

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


San Miguel de Aguayo
Komunë
noform
Vendndodhja
San Miguel de Aguayo is located in Spanjë
San Miguel de Aguayo
San Miguel de Aguayo

Koordinatat: 43°3′26″V 4°1′15″P / 43.05722°V 4.02083°P / 43.05722; -4.02083

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Cantabria
Provinca Cantabria
Qarku Campoo
Kryetari i Bashkisë Alberto Fernández Saiz
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 36 km2
Lartësia 830 m (m.n.d.)
Popullsia 175 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 43° 3′ 26″ Veri

4° 1′ 15″ Perëndim


San Miguel de Aguayo është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Campoo, të provincës Cantabria, në Cantabria. San Miguel de Aguayo ka 175 banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 36 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]