San Millán de la Cogolla

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


San Millán de la Cogolla
Komunë
noform
Stema_figuraBandera-san-millan-patron-c.jpg
Vendndodhja
San Millán de la Cogolla is located in Spanjë
San Millán de la Cogolla
San Millán de la Cogolla

Koordinatat: 42°10′V 2°52′P / 42.167°V 2.867°P / 42.167; -2.867

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  La Rioja (Spanjë)
Provinca La Rioja
Qarku Nájera
Kryetari i Bashkisë María Pilar Mendoza Martínez
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 31.19 km2
Lartësia 728 m (m.n.d.)
Popullsia 293 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Emilianenses
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 26326


San Millán de la Cogolla është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Nájera, të provincës La Rioja, në La Rioja. San Millán de la Cogolla ka 293 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 31.19 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]