San Pedro, Albacete

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


San Pedro, Albacete
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
San Pedro, Albacete is located in Spanjë
San Pedro, Albacete
San Pedro, Albacete

Koordinatat: 38°49.6′V 2°11.2′P / 38.8267°V 2.1867°P / 38.8267; -2.1867

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile-La Mancha
Provinca Albacete
Qarku Albacete
Kryetari i Bashkisë El pueblo
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 83.12 km2
Lartësia 836 m (m.n.d.)
Popullsia 1278 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Sampedreño,-ña
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 2326
Prefiksi (+34) 967 35 ** **


San Pedro është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Albacete, të provincës Albacete, në Castile-La Mancha. San Pedro ka 1278 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 83.12 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]