San Pedro del Pinatar, Spanjë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
San Pedro del Pinatar
Komunë
noform
Town's view from the salt ponds
Stema_figuraBandera San Pedro Pinatar.svg
Vendndodhja
San Pedro del Pinatar is located in Spanjë
San Pedro del Pinatar
San Pedro del Pinatar

Koordinatat: 37°49′V 0°45′P / 37.817°V 0.750°P / 37.817; -0.750

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Rajoni Murcia
Provinca Murcia
Qarku Mar Menor
Kryetari i Bashkisë Visitación Martínez Martínez (2011)
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 22.32 km2
Lartësia 13 m (m.n.d.)
Popullsia 23738 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Pinatarense
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 30740
Faqja Zyrtare www.aytosanpedrodelpinatar.com


San Pedro del Pinatar është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Mar Menor, të provincës Murcia, në Rajoni Murcia. San Pedro del Pinatar ka 23738 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 22.32 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]