San Roque de Riomiera

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


San Roque de Riomiera
Komunë
Vendndodhja
San Roque de Riomiera is located in Spanjë
San Roque de Riomiera
San Roque de Riomiera

Koordinatat: 43°14′9″V 3°42′1″P / 43.23583°V 3.70028°P / 43.23583; -3.70028

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Cantabria
Provinca Cantabria
Qarku Pas-Miera
Kryetari i Bashkisë Juan Antonio Fernández Abascal
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 35.7 km2
Lartësia 426 m (m.n.d.)
Popullsia 398 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 43° 14′ 9″ Veri

3° 42′ 1″ Perëndim


San Roque de Riomiera është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Pas-Miera, të provincës Cantabria, në Cantabria. San Roque de Riomiera ka 398 banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 35.7 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]