San Vicente de la Barquera

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


San Vicente de la Barquera
Komunë
noform
Vendndodhja
San Vicente de la Barquera is located in Spanjë
San Vicente de la Barquera
San Vicente de la Barquera

Koordinatat: 43°23′6″V 4°23′55″P / 43.38500°V 4.39861°P / 43.38500; -4.39861

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Cantabria
Provinca Cantabria
Qarku Western coast
Kryetari i Bashkisë Julián Vélez González (2007)
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 41.5 km2
Lartësia 15 m (m.n.d.)
Popullsia 4546 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Barquereño/a, evenciano/a, pejín/ina
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 43° 23′ 6″ Veri

4° 23′ 55″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.sanvicentedelabarquera.es


San Vicente de la Barquera është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Western coast, të provincës Cantabria, në Cantabria. San Vicente de la Barquera ka 4546 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 41.5 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]