Sansepolkro

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Sansepolcro)
Shko te: navigacion, kërko
Sansepolkro
Qytet
noform
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Qarku Toskana
Kryetari i Bashkisë Daniela Frullani
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 91,48 km2
Popullsia 16.380 banorë
Dendësia 179,06 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 52037
Prefiksi +39 0575

Sansepolcro është komunë me rreth 16.000 banore në provincën Arezzo në regjionin italian Toskana.