Sant Antoni de Portmany (Komunë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sant Antoni de Portmany
Komunë dhe qytezë
noform
The environment of Sant Antoni de Portmany
Vendndodhja
Sant Antoni de Portmany is located in Spanjë
Sant Antoni de Portmany
Sant Antoni de Portmany

Koordinatat: 38°58′21″V 1°18′21″L / 38.97250°V 1.30583°L / 38.97250; 1.30583

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Ishujt Balearik
Provinca
Qarku
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 126.8 km2
Popullsia 21,852 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 38° 58′ 21″ Veri

1° 18′ 21″ Lindje


Sant Antoni de Portmany është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun , të provincës , në Ishujt Balearik. Sant Antoni de Portmany ka 21,852 banorë , dhe përfshinë një sipërfaqe prej 126.8 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]