Sant Cebrià de Vallalta

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sant Cebrià de Vallalta
Komunë
Stema_figuraBandera de Sant Cebrià de Vallalta.svg
Vendndodhja
Sant Cebrià de Vallalta is located in Spanjë
Sant Cebrià de Vallalta
Sant Cebrià de Vallalta

Koordinatat: 41°37′16″V 2°36′4″L / 41.62111°V 2.60111°L / 41.62111; 2.60111

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Maresme
Kryetari i Bashkisë Jaume Borrell i Puigverd
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.67 km2
Lartësia 71 m (m.n.d.)
Popullsia 3075 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Cebrianenc, cebrianenca
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 37′ 16″ Veri

2° 36′ 4″ Lindje


Sant Cebrià de Vallalta është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Maresme, të provincës Barcelona, në Katalonia. Sant Cebrià de Vallalta ka 3075 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 15.67 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]