Sant Esteve de Palautordera

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sant Esteve de Palautordera
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Sant Esteve de Palautordera is located in Spanjë
Sant Esteve de Palautordera
Sant Esteve de Palautordera

Koordinatat: 41°42′19″V 2°26′9″L / 41.70528°V 2.43583°L / 41.70528; 2.43583

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Vallès Oriental
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.7 km2
Lartësia 231 m (m.n.d.)
Popullsia 2079 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Santestevenc, santestevenca
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 42′ 19″ Veri

2° 26′ 9″ Lindje


Sant Esteve de Palautordera është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vallès Oriental, të provincës Barcelona, në Katalonia. Sant Esteve de Palautordera ka 2079 banorë (2006), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 10.7 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]