Sant Feliu de Guíxols

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sant Feliu de Guíxols
Komunë
noform
Stema_figuraBandera de Sant Feliu de Guíxols.svg
Vendndodhja
Sant Feliu de Guíxols is located in Spanjë
Sant Feliu de Guíxols
Sant Feliu de Guíxols

Koordinatat: 41°47′V 3°2′L / 41.783°V 3.033°L / 41.783; 3.033

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Baix Empordà
Kryetari i Bashkisë Pere Albó Marles (PCS)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.62 km2
Lartësia 4 m (m.n.d.)
Popullsia 21.961 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit guixolenc, guixolense, feliuense,ganxó
Zona Kohore UTC+1


Sant Feliu de Guíxols është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Baix Empordà, të provincës Girona, në Katalonia. Sant Feliu de Guíxols ka 21.961 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 15.62 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]